-
Az intézményi beléptetés szabályai:
- Az iskolába lépéskor minden tanuló köteles a kezét lefertőtleníteni az ajtó mellett kihelyezett szerrel vagy a mosdóban található fertőtlentő szappannal!
- Az intézményi belépéskor minden tanuló köteles megengedni, hogy az intézmény bármely dolgozója megmérhesse testhőmérsékletét!
- Szülő vagy idegen az iskola épületébe csak engedéllyel, előre egyeztetett időpontba, maszk viselése mellett léphet be!
Általános szabályok:
- Az intézményt kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek, tanuló látogathatja. Az oktatásban és nevelésben, illetve az intézmények működtetésében csak egészséges és tünetmentes dolgozó vehet részt.
- Amennyiben a szülő a gyermekénél a betegség tüneteit észleli, köteles az orvosi vizsgálatról gondoskodni. A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.
- Amennyiben az iskolában való belépéskor, a testhőmérséklet mérésekor hőemelkedést vagy lázat tapasztalunk, gyermekét azonnal visszafordítjuk a menetrendszerinti busszal.
- Ha gyermekén a nap bármely szakában a betegség tüneteit észleljük, akkor az intézményen belül elkülönítjük és értesítjük a szülőt.
- A beteg gyermek felügyeletét ellátó személynek kesztyű és maszk használata kötelező.
- Gyógyult gyermek az iskolába kizárólag orvosi igazolással térhet vissza, amely igazolja, hogy közösségbe léphet.
Az épület használatához kapcsolódó szabályok:
- Az intézménybe érkezéskor, étkezések előtt és után mindenki alaposan mosson kezet vagy fertőtlenítse a kezét!
- Az osztálytermekben lehetőségekhez mérten gondoskodunk a gyerekek szellősebb elhelyezkedésről.
- A tanítási órákon, foglalkozásokon a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező.
- Tízórai, ebéd és uzsonna az eddigiektől eltérően osztályszinten kerül megszervezésre.
- A közösségi tereken nem minden esetben biztosítható az elkülönítés, ezért a szájmaszk használata kötelező!
- Az osztályok keveredésének elkerülése érdekében a felső tagozaton is megszűnik a termek közötti vándorlás. Minden osztály a saját termében marad egész nap.
- Az informatika termet 4-8. osztályig minden osztály használni fogja. Az órarendet úgy alakítottuk ki, hogy az osztályok között a terem fertőtlenítése megoldható legyen.
- Testnevelés órákat ameddig az idő engedi, a szabadban tartjuk. Az öltözői rend a következők szerint változik: 1-3. osztályig a gyerekek a saját osztálytermükben öltöznek. 4. osztálytól a fiúk az osztálytermükben maradnak, a lányok a két öltözőt használják. A szünetekben az öltözőben található padokat, eszközöket fertőtlenítjük!
- Kiemelt figyelmet fordítunk a folyamatos vagy rendszeres, fokozott intenzitású természetes szellőztetésre. A helyiségek ablakát időjárás és környező forgalom függvényében lehetőség szerint nyitva tartjuk.
Az intézmény kiemelt feladata:
- A szociális helységekben biztosítani kell a szappanos kézmosási lehetőséget, és kéztörlésre a papírtörlőt.
- A személyi higiéne alapvető szabályairól a gyermekek, tanulók részletes, az adott korosztálynak megfelelő szintű tájékoztatást kapnak.
- Fokozottan ügyel az intézmény a tisztaságára, a napi többszöri fertőtlenítő takarításra a folyosókon, a szociális helységekben és az öltözőkben. A fertőtlenítő takarítás során kiemelt figyelmet kell fordítani arra, hogy a kézzel gyakran érintett felületek (az ajtó-, ablakkilincsek, korlátok, villany- és egyéb kapcsolók, informatikai eszközök, mosdók csaptelepei, WC lehúzók, stb.) valamint a padló és a mosható falfelületek vírusölő hatású szerrel fertőtlenítésére kerüljenek.
- A takarítást, fertőtlenítést úgy szervezzük meg, hogy az a gyermekek, tanulók egészségét ne veszélyeztesse.
Az iskolai egészségügyi ellátás szabályai
- Az iskolai szűrővizsgálatok és az iskola-egészségügyi ellátás során az egyéb egészségügyi ellátásra vonatkozó szabályokat szükséges betartani. Ennek megfelelően, amennyiben az egészségügyi ellátás korlátozásának elrendelésére nem kerül sor, a szűrővizsgálatokat, és egyéb feladatokat maradéktalanul el kell végezni.
- A járványügyi készültség időszakában az iskola-egészségügyi ellátás védőnői vonatkozásban az iskola-egészségügyi ellátásról szóló 26/1997. (IX.3.) NM rendelet 3. sz. melléklete, az egyeztetett munkaterv, az oktatási intézményekre vonatkozó, valamint a járványügyi helyzetnek megfelelő eljárásrend alapján történik, mely feltételezi a pedagógus, a védőnő, az iskolaorvos és a tanuló folyamatos együttműködését.
- A személyes találkozást igénylő teendők esetében – védőnői szűrővizsgálatok, tisztasági vizsgálatok, védőoltások, védőnői fogadóóra – a feladatok elvégzése a fenti járványügyi óvintézkedések (személyi higiéné, a használt eszközök fertőtlenítése, szellőztetés, zsúfoltság kerülése, maszkhasználat) figyelembe vételével történik. A megfelelő szervezéssel (időbeli
ütemezés, pontos időpont megadásával) az eltérő osztályokban tanulók közötti találkozások számát csökkentjük.
A tanuló hiányzásának kezelése:
- Annak a tanulónak az iskolai hiányzását, aki a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége (például szív-érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, légzőszervi megbetegedések, rosszindulatú daganatos megbetegedések, máj- és vesebetegségek) vagy például immunszupprimált állapota miatt, erről orvosi igazolással rendelkezik, és azt bemutatja, esetleges hiányzását igazolt hiányzásnak kell tekinteni.
- Igazolt hiányzásnak tekintendő, ha a gyermek, a tanuló hatósági karanténba kerül a részére előírt karantén időszakára.
- A gyermek, a tanuló távolmaradásával kapcsolatos valamennyi szabály a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendeletben foglaltak szerint érvényes, azok betartása szerint szükséges eljárni.